İzledim: Alnıtemiz Stand-Up

Yaklaşık okuma süresi: < 1 dakika

Deniz Alnıtemiz’in stand up gösterisi Alnıtemiz‘i geçtiğimiz hafta sonu tüm ofis toplanarak Moda Sahnesi’nde izledik. Çoğumuzun canlı olarak izlediği ilk stand up deneyimi oldu. Yaklaşık bir saat sonunda hepimiz beklentilerimizi karşılayan bir gösteri izlemiş olarak keyifli bir şekilde çıktık Moda Sahnesi’nin küçük salonundan.

Deniz Alnıtemiz’in gösterisinin büyük bir bölümü kendi yaşantılarından oluşuyor. Sahnede komşularından, gündelik alışkanlıklarına kadar birçok farklı konuda başından geçenleri oldukça sakin ve küçük hareketlerle anlatıyor. Biraz da bu nedenle sanıyorum anlattıkları ile beraber anlatış üslubunu da ben çok beğendim. Sahne üzerinde Deniz Alnıtemiz’i dinlerken konuları takip etmeyi zorlaştırabilecek herhangi bir şey yok. Bu yüzden de yaklaşık bir saat süren gösterinin her anı dolu dolu geçiyor.

Stand up kültürü hakkında çok fazla bilgim olmadığı için hakkında ne yazacağımı da kestiremiyorum aslında. İlk elin günahı olmaz diyerek bu günlüğü kısa tutayım. Belki ilerleyen zamanlarda izlediğim bu tarz gösterilerin sayısı artarsa, daha dişe dokunur şeyler yazabilirim. Son olarak, ben Deniz Alnıtemiz’e ilk defa TEDxReset 2013 ve 2014 etkinliklerinin kapanışlarında yaptığı konuşmalarda rastlamıştım. Meraklısı için onları da paylaşayım. Alnıtemiz düzenli olarak Kadıköy’deki Moda Sahnesi‘nde sahnelenmeye devam ediyor. Güncel program Moda Sahnesi’nin web sitesinden takip edilebilir.

Nerede İzledim?
– Moda Sahnesi, Stüdyo Sahne (Numarasız Koltuk)