Tiyatro Günlüğü 2. Yıl Çekilişi – Profesyonel Oyununa Çift Kişilik Bilet

Yaklaşık okuma süresi: 2 dakikaTiyatro Günlüğü’nün birinci yılında vardı aslında bir çekiliş yapmak kafamda. Fakat o zamanlar henüz kendi yazma düzenimi dahi oturtamadığımdan kalkışmak istemedim böyle bir şeye.

Bir süredir düşünüyordum nasıl bir oyun için bu çekilişi yapmalıyım diye. Önceki gün ani bir kararla Profesyonel oyununu seçtim. Profesyonel, meraklılarının da bileceği gibi başrollerini Yetkin Dikinciler ve Bülent Emin Yarar’ın paylaştığı, 2010 yılından bu yana kapalı gişe oynanan bir İstanbul Devlet Tiyatrosu oyunu. Oyun tiyatro izleyicileri tarafından çok fazla ilgi gördüğünden biletleri internet üzerinden satışa çıkmadan, henüz gişedeyken tükeniyor. Bu nedenle biraz da özel bir oyun olmasını istediğim için Profesyonel’i seçtim.

Çekiliş sonucunda verilecek olan biletler Kadıköy, Caddebostan Kültür Merkezi‘ndeki 10 Ekim 2015 tarihli ve 20:00 saatli gösterime çift kişilik ve en ön sıradan olacak. Çekilişe katılmak için Tiyatro Günlüğü’nün Facebook sayfasındaki ilgili paylaşımı yorumlayarak veya beğenerek çekilişe katılmak istediğinizi belirtmeniz yeterli. Çekiliş sonucunda random.org veya benzeri sitelerle bir asıl ve bir yedek katılımcı belirlenecek. Belirlenen katılımcıların oyun günü müsait olmamaları durumunda, oyundan en geç 24 saat öncesine kadar haber verilmesi koşuluyla biletleri ileriki tarihli bir Devlet Tiyatrosu oyunu için açığa alınabilecek, daha sonra kullanılabilecektir.

İzlediğim veya okuduğum oyunlarla ilgili günlükleri takip etmek, ileriki tarihlerde gerçekleşecek çekilişlerden haberdar olmak için sayfayı da beğenebilirsiniz.

Lafı çok fazla uzatmadan çekilişle ilgili tarih ve bağlantıları vereyim.

Profesyonel oyununu izledikten sonra yazdığım günlük yazısı
İstanbul Devlet Tiyatrosu web sitesindeki Profesyonel oyun tanıtımı

Son Katılım ve Sonuç İlan Tarihi: 9 Ekim 2015
Gösterim Tarihi ve Yeri: 10 Ekim 2015 – 20:00 / Kadıköy, Caddebostan Kültür Merkezi


Facebook’taki çekiliş paylaşımına gitmek için tıklayın.