Duyurdum: 14. Kadıköy Belediyesi Tiyatro Festivali

Yaklaşık okuma süresi: 2 dakikaGeçtiğimiz sene yine bu zamanlar duyurmuşum 13. Kadıköy Belediyesi Tiyatro Festivali’nin programını. Bir sene çok çabuk geçmiş. Bugün Kadıköy Belediyesi internet sitesi ve Facebook hesabı üzerinden 5-18 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek olan bu yılki festivalin programını paylaştı. Festival her sene olduğu gibi bu sene de Selamiçeşme Özgürlük Parkı içerisinde bulunan açık hava sahnesinde yapılacak.

Ali Poyrazoğlu, tek kişilik oyunu Ben Eskiden Küçüktüm oyunu ile festivali açıyor. Toplam 14 oyunun sahneleneceği festivaldeki diğer topluluklar ise İkinci Kat Gösteri Sanatları, Tiyatro İstanbul, Tiyatro Kedi, Altıdan Sonra Tiyatro, Nilgün Belgün Tiyatrosu, Sahne 3, Taşra Kabare, Tiyatro Ak’la Kara, Boğaziçi Gösteri Sanatları Toplululuğu, Doğaçlama Kabare, Bo Sahne, Emek Sahnesi ve Süheyl & Behzat Uygur Tiyatrosu.

Geçtiğimiz senelerden farklı olarak Kadıköy Belediyesi bu sene hem çocuklar hem de yetişkinler için organize ettiği tiyatro festivallerinin girişlerini davetiyeli olarak sağlıyor. Bu nedenle oyunların sahneleneceği gün saat 16:00’dan itibaren, Özgürlük Parkı A kapısı girişindeki tiyatro gişesinden oyun davetiyelerinin alınması gerekiyor.

Son olarak festival programını ben de paylaşmış olayım. Tüm oyunlar saat 21:00’de başlıyor. Oyunlara ait yaş sınırları program üzerinde belirtilmiş. Kadıköy Belediyesi çocuklar için farklı bir tiyatro festivali tertip ettiğinden dolayı bu yaş sınırlarına özellikle riayet ediliyor.

Oyunları izledikçe hakkında günlükler yazmaya çalışacağım. Bu sene de tüm oyunları izleme hedefi ile başlayacağım festivale, bakalım kaç tane fire olacak.

14_kadikoy_tiyatro_festivali_program