Duyurdum: 16. Kadıköy Belediyesi Tiyatro Festivali

Yaklaşık okuma süresi: < 1 dakikaKadıköy Belediyesi‘nin gelenekselleştirdiği açık hava tiyatro festivalinin 16.sı bu sene 2 – 15 Ağustos 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Toplamda 14 oyunun sahneleneceği festivalin programı bugün açıklandı. Geçtiğimiz senelerde olduğu gibi başlama saati 21.00 olan tüm oyunlar Selamiçeşme Özgürlük Parkı içerisindeki açık hava sahnesinde oynanacak. Oyun davetiyeleri ise oyun günleri saat 13.00‘den itibaren Caddebostan Kültür Merkezi, Kozyatağı Kültür Merkezi, Barış Manço Kültür Merkezi ve Süreyya Operası gişelerinden ücretsiz olarak temin edilebilecek.

14 gün boyunca Dostlar Tiyatrosu’nun Bir Delinin Hatıra Defteri, B Planı’nın İstila, İstanbulimpro’nun Masal Irmaklarında, Kaptan Yapım’ın İtaatsizler, SGM Yapım’ın Enver Aysever’le Aykırı Kumpanya, Prinkipo Sanat’ın Hüzzam, Kollektif Sahne’nin Aşk Dersleri, Two Two Yapım’ın Mutluyduk Belki Bugüne Kadar, Dot Tiyatro’nun Bunu Ben de Yaparım, Moda Sahnesi’nin Hamlet, Altıdan Sonra Tiyatro ve D22’nin Hayvan Çiftliği, Tiyatro Ekibi’nin Ev’vel Zaman, Tiyatro Hemhâl’in Sevgili Arsız Ölüm  – Dirmit ve Taşra Kabare’nin Düşperest oyunları festivalde sahnelenecek.

Programdaki oyunların bir kısmı geçtiğimiz sezonlarda izleme fırsatı bulduğum oyunlardan oluşuyor. Ben yine tüm oyunları izleme düsturuyla festivale başlamayı planlıyorum. Bakalım bu sene kaç fireyle festivali bitireceğim.