Duyurdum: Tiyatrolar 10 Ekim Dayanışması için Oynuyor

Yaklaşık okuma süresi: < 1 dakikaUzun zamandır duyurdum başlığı altına bir şeyler eklemiyordum. Geçen gün tiyatro topluluklarının sosyal medya hesapları üzerinden paylaştıkları ortak bir duyuruya rast geldim.

10 Ekim 2015’te Türkiye’nin en ölümcül bombalı intihar saldırısı olarak tarihe geçen olaydan sonra tedavisi sürenlerin ve yakınlarının ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kurulmuş 10 Ekim Dayanışması isminde bir topluluk varmış. Türkiye’nin çeşitli illerinde birçok tiyatro topluluğu aldıkları ortak bir kararla Aralık ayı içerisinde oynayacakları oyunlardan elde ettikleri tüm geliri 10 Ekim Dayanışması aracılığıyla ilgili kişilere göndereceklermiş. İçerisinde Moda Sahnesi’nden, Emek Sahnesi’ne, Oyun Atölyesi’nden Craft’a onlarca tiyatro topluluğunun olduğu oyun takvimini paylaşıyorum.

Oyun takvimlerimizde ufak değişiklikler yaparak 10 Ekim Dayanışması’na izleyici olarak bizler de katkıda bulunabiliriz bu şekilde. Ayrıca dayanışmanın, katılmak isteyen tüm tiyatro ve gösteri sanatları topluluklarına da açık olduğunu tekrar hatırlatmış olayım.

10 Ekim Dayanışması ile iletişim için: 10ekimdayanisma@gmail.com