tirat.com.tr Hakkında

Yaklaşık okuma süresi: 2 dakika

Bir süredir izlediğim oyunlar dışında tiyatro ile ilgili duyurmak istediğim şeyleri nasıl bir formatta paylaşacağımı düşünüyordum. İlk önce bunların tümünü tiyatro günlüğü üzerinden paylaşmayı düşündüm. Fakat daha sonra kişisel bir blog olarak açtığım tiyatro günlüğü içerisinde farklı  formatta içeriklerin olmasının samimiyetsiz olacağı kanısına vardım.

tirat.com.tr‘nin hikayesi de böylece başlamış oldu. Birkaç alternatif isim arasından tirat aklımıza en çok yatan oldu. Marka tescilini de yaparak yeni site için çalışmalara başladık. Yaklaşık 15 günde tirat.com.tr’nin tema düzenlemeleri, sosyal medya entagrasyonları gibi çalışmaları tamamlanmış oldu. Yine de birçok eksiği olduğundan dolayı siteyi beta olarak yayına aldık.

tirat.com.tr’de neler olacak?

Tiyatro ile ilgili haber niteliği taşıyan her şey tirat.com.tr‘de yer alacak. Şimdilik havadisler ve etkinlikler olarak iki ana kalem üzerinden içerikleri yönetiyoruz. Sitenin çalışmaları bittikten ve beta ibaresi kalktıktan sonra tiyatro günlüğünde olduğu gibi oyun yorumları, editör günlükleri gibi kategoriler de açılacak.

Nerelerden takip edilebilir?

tirat.com.tr‘den ve tiratcomtr kullanıcı adı ile Facebook ve Twitter üzerinden takip edilebilir.

Web adresi: tirat.com.tr
Facebook sayfası: facebook.com/tiratcomtr
Twitter sayfası: twitter.com/tiratcomtr

Tiyatro günlüğü ne olacak?

Tiyatro günlüğü aynı formatında devam edecek. Yeni site ile uğraştığım süre zarfında İstanbul Şehir Tiyatrosu‘nun Afife Jale ile Bedia Muvahhit’in hikayesini anlatan Hayal-i Temsil ve rollerini Genco Erkal ve Tülay Günal‘ın paylaştığı Ben Bertolt Brecht oyunlarını izledim. En kısa sürede onların da günlüklerini yazacağım.

Şimdilik yazacaklarım bu kadar. Umarım her şey yolunda gider.

6 aylık bir çalışma sonrasında tirat.com.tr‘nin yayınını gerek tiyatrolarla iletişim kurmakta yaşadığımız sorunlar gerekse de içerik üretme konusundaki kısırlıktan dolayı sonlandırmak zorunda kaldık. Mazide hoş bir anı olarak kaldı.