Duyurdum: 1. Maltepe Tiyatro Festivali

Yaklaşık okuma süresi: < 1 dakika

27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü‘ne bir hafta kala birçok belediye tiyatroları ve kültür merkezleri ücretsiz tiyatro etkinliklerini duyurmaya başladılar. Maltepe Belediyesi de bu haftaya özel bir tiyatro festivali tertip etmiş. 22 – 27 Mart tarihleri arasında sahnelenecek 6 oyun içeren festival, Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi‘ndeki Kardelen 1 salonunda gerçekleşecek.

Festival programı ise şöyle:

22 Mart Salı: Alevli Günler, İstanbul Halk Tiyatrosu
23 Mart Çarşamba: Shirley, Tedbil-i Mekan Prodüksiyon Tiyatrosu – (günlük yazısı)
24 Mart Perşembe: Başarılarımı Karılarıma Borçluyum, Tiyatro Kedi
25 Mart Cuma: Göl Kıyısı, Talimhane Tiyatrosu (günlük yazısı)
26 Mart Cumartesi: Markopaşa Müzikali, Süheyl & Behzat Uygur Tiyatrosu
27 Mart Pazar: İstibdat Kumpanyası, Tiyatro İstanbul (günlük yazısı)

Sahnelenecek oyunlar arasında benim daha önce izlediğim birkaç oyun da var. Onlarla ilgili günlük yazılarını da yanlarına iliştirdim. Aziz Nesin‘in yazdığı Başarılarımı Karılarıma Borçluyum ve İstanbul Halk Tiyatrosu’nun Alevli Günler oyunlarını uzunca bir süredir merak ediyordum. Ayarlayabilirsem onları izlemeye çalışacağım. İzledikçe günlüklerini yazarım yine.

Kendim de unutmadan hatırlatmış olayım. Hafta içi oyunlarının başlama saati 20:00, hafta sonu oyunlarının başlama saati ise 19:00. Oyun davetiyeleri oyunlardan iki gün önce kültür merkezi gişesinden ve kültür merkezinin internet sitesi üzerinden alınabiliyor. Son olarak Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi E5 yanyol üzerinde, Kadıköy – Kartal (M4) metro hattının Gülsuyu durağının çıkışında yer alıyor.