İzledim: Düğün Şarkısı

Yaklaşık okuma süresi: < 1 dakika

Oyunu Üsküdar Stüdyo Sahne’de izledim. Çok detaya girmeden yine oyunun konusundan bahsedecek olursam, tek kişilik olan oyunda büyük hayaller ile evlenen Akhilleus ile Ophelia’nın evlendikten sonra işlerin bekledikleri gibi gitmemesi ve bunların sonucunda başından geçenler anlatılıyor.

Berrin Akhasanoğlu’nun oyunda karakterini ve yaşadığı durumları oyundan keyif alabilecek kişilere göre farklı ruh halleri ile çok iyi hissettirdiğini düşünüyorum. Oyunla ilgili şimdi düşündüğümde aklımda kalanlar sahneler; oyun içerisinde Berrin Akhasanoğlu’nun hayali eşiyle yaptığı dansı ve telefon konuşmaları oldu. Oyun boyunca dekorda pek değişiklik yapılmadı. Genel olarak oyundaki her şey bir yatak odasında anlatıldı. Tek perde olan oyunu izlerken kadınların çok daha fazla keyif alabileceğini düşündüm. Oyun sonunda seyircilere baktığımda da en fazla beğenerek alkışlayanların kadınlar olduğunu gördüm. Oyun sonunda oyuncular ve oyunla ilgisi olmadan konusu salt aşk olan oyunlardan pek fazla keyif alamadığımı da görmüş oldum.

Oyun ile ilgili ekşi sözlükte gördüğüm muzip bir açıklamaya da katılmadan edemiyorum.

berrin akhasanoğlu’nun kesinlikle çok güzel oynadığı fakat tek kişilik ve hikayenin kısıtlı olmasından dolayı çok sıkıcı bir oyun olmuştur. yazan ve yöneten civan canova bu olayı farkettiğini oyun arasında kimse kaçmasın diye oyunu tek perde kurguladığını düşünüyorum.

ekşi sözlük