Duyurdum: Tiyatro Özgürlük Parkı’nda

Yaklaşık okuma süresi: < 1 dakikaKadıköy Belediyesi, 17 senedir geleneksel olarak sürdürdüğü tiyatro festivalini geçtiğimiz seneki pandemi koşullarında farklı bir düzen ve programla tertip etmişti. Bu sene de benzer şekilde temmuz, ağustos ve eylül aylarını kapsayacak şekilde “Tiyatro Özgürlük Parkı’nda” ismiyle düzenlemeye karar vermişler.

Geçen seneki tartışmalardan dolayı olacak ki, belediye bu sene yalnızca tiyatrolara salon tahsisi yapmış, bilet veya davetiye gibi organizasyonlara karışmamış. Önceki senelerden farklı olarak amfi tiyatro haricinde tepe sahne ismi verilen daha ufak bir alan da tiyatrolara oyunlarını sahnelemeleri için ayrılmış. Şu an için temmuz ayında sahnelenecek oyunların programı belli. Moda Sahnesi‘nden Semaver Kumpanya‘ya, Tiyatro Adam‘dan Mahşer-i Cümbüş‘e kadar birçok tiyatronun konuk olacağı festivalin programı belediyenin web sitesinden görülebilir. Selamiçeşme Özgürlük Parkı‘ndaki tüm oyunların başlama saati 21.00 olarak belirlenmiş.

Geçtiğimiz seneki festivale sağlık endişelerimden ötürü katılmamıştım. Aynı endişelerin çok büyük bir kısmını hâlâ taşımakla birlikte bu sene azami tedbirlerimi alarak birkaç oyun izlemek niyetindeyim. En son 2020’nin şubat ayında bir tiyatro oyununu canlı izledim. Bir buçuk senelik özlemimi bu yaz biraz olsun dindirebileceğim gibi hissediyorum. Bakalım, nasıl olacak.